19th Ave New York, NY 95822, USA

KUNIGUNDA DINEIKAITĖ
MĖLYNAS SKAMBANTIS ETERIS

2022 m. liepos 14 d.-rugpjūčios 13 d.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) liepos 14 d. (ketvirtadienį) 17:30 val. atidaroma personalinė tapytojos Kunigundos Dineikaitės tęstinė tapybos paroda „Mėlynas skambantis eteris“.

Parodos eksponuojamų paveikslų pagrindinis motyvas – medžiai. Jie atsiskleidžia kaip personažai su savo atskiromis istorijomis. „Visi jie man kalba poetiškai ir kartkartėmis banaliai. Šiuos įspūdžius perteikiančiuose paveiksluose svarbi tapybinė visuma, sustabdyta ir užfiksuota akimirka, kurios esu pasiilgusi. Tapymas man ilgainiui virto ritualiniu procesu, įprasminančiu ženklus ir stebuklingas išgyventas akimirkas“, – teigia K. Dineikaitė.

Kadangi tapytoja vasaromis gyvena miške, medis kaip motyvas tapo jai labai artimas, o išklausius senos kuršės kaimynės istorijas apie pakelėje augančius beržus ir seną mišką, sodintą rankomis, medžio motyvas dar labiau pradėjo kalbėti. Su medžiais K. Dineikaitė kalbasi spalvomis ir potėpiais, ir dar kartais mintimis ir apsikabinimais. Skambantis mėlynas eteris yra pokalbis medžių tema ir šis motyvas yra nepaprastai talpus kaip ženklas, kaip simbolis. Parodoje eksponuojami paveikslai pasakoja skirtingas istorijas skirtinguose gyvenimo tarpsniuose, o tapant juos, keletą mėnesių pati autorė buvo kaip medis.

 Pasak menininkės, gamtovaizdis yra talpus siužetas, kuriame ir užsimezga pokalbis tarp jos ir peizažo motyvo. Taip pat atvirauja: „Tapydama nesiekiu perteikti konkretaus vaizdo, man labiau rūpi atrasti ryšį su skirtingais elementais, paslaptingą ir intymų tarpusavio santykį, kuris pripildytas pasąmonės srauto, liejasi spalviniais sakiniais, figūratyviomis mintimis, praėjusių gyvenimų nuotrupomis. Taip pradedu kalbėtis. Dažnas mano paveikslas, paroda yra įkvėpta peizažo. Būdama vienatvės akimirkose supratau, kad šis motyvas yra ištikimas mano atspindys ir draugas, viso gyvenimo bendrakeleivis. Grįžus iš lėtų pasivaikščiojimų ar patyrusi kokį nors subtilų gamtos reiškinį, kaip atsaką išgyventoms emocijoms, stengiuosi nepaleisti akimirksnio ir užmegzti kontaktą – tapau nedidelio formato paveikslus arba užsirašau keletą įkvepiančių sakinių. Tokiu būdu leidžiu sau būti atvirai ir naiviai, priimti gamtos ženklus“.

Kunigunda Dineikaitė gyvena tarp Vilniaus ir Palangos. 2004 m. baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje. 2006–2007 m. magistro studijas tęsė Sasekso universitete, Vest Dyno koledže, Didžiojoje Britanijoje. Nuo 2010 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 2007-2018 m. buvo lektorė Lietuvos edukologijos universitete, o 2015 m. įkūrė tapybos studiją „Baltas kubas“. Tapytoja jungiasi į grupines parodas bei pristato savo kūrybą personalinėse parodose. Prieš kelis metus (2020 m.) įvyko jos personalinė tapybos paroda „Ramybės“ galerijoje, Palangoje bei „Tyloje atmerkiu akis“ galerijoje „AT‘8“, Vilniuje. Paskutinioji paroda (2021 m.) „Peizažo užkalbėjimas“ buvo atidaryta VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“, Vilniuje.

Rėmėjai:
Klaipėdos miesto savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba
Koordinatorė – Emilija Globytė

Mūsų darbo laikas: II–V – 10:00–18:00, VI – 11:00–16:00
Paroda vyks iki rugpjūčio 13 d.